Bugun...
Reklam


Ali Gençoğlu'ndan Dehliz Sergizi!

Kuratörlüğünü Ali Gençoğlu’nun üstlendiği Dehliz sergisii 17 nisan 2018 tarihinde Ve- Saire Sanat Galeri’side izleyicisi ile buluştu. Rabia Temizel ve Selami Bakır’ın işlerinin görüleceği sergide Dante’nin İlahi Komedyası içerisinde yer alan ‘Cennet-Cehennem’ kısmı dikkatleri çekti.

Ali Gençoğlu'ndan Dehliz Sergizi!
+ -

Kuratörlüğünü Ali Gençoğlu’nun üstlendiği Dehliz sergisi 17 nisan 2018 tarihinde Ve- Saire Sanat Galeri’side izleyicisi ile buluştu. Rabia Temizel ve Selami Bakır’ın işlerinin görüleceği sergide Dante’nin İlahi Komedyası içerisinde yer alan ‘Cennet-Cehennem’ kısmı belirlendi.

 

Sergide Dante Alighieri’n Cennet tasvirini yani aydınlığı ifade etmektedir. Sergide yer alan resim çalışmalarına eşlik eden mekanın yüksekliği rengi insanlarda özgürlük hissi uyandırmakta ve daha ferah hissettirmektedir.

 

Serginin ikinci alanında Dante Alighieri’nin Cehennem tasviri yani karanlık ifade edilmiştir. Bu alanda ziyaretçilerine  heykel işler ile ruhlar alemine eşlik edeceği karanlık kasveti, sıkışmışlık hissini ve cehennemin ruhsal açıdan yıkıcılığını, tedirginliğini deneyimlemerini sağlamıştır.

 

Serginin Cennet(aydınlık) kısmı ruhunuz tamamen özgür kılarken, Cehennem(Karanlık) kısmı ruhunuzun sıkışmışlığını hissettirerek bu ruhsal değişimi deneyimlemenizi sağlar.

 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI