Bugun...
Reklam
Reklam


Hâkim ve savcılara öfke eğitimi

15 Temmuz darbe girişiminin ardından 10 binin üzerinde hâkim ve savcının yetiştirildiği akademide, kişisel gelişim, öfke kontrolü, hukuk dili ve adalete olan inanç gibi spesifik konular ders olarak işlenecek.

Hâkim ve savcılara öfke eğitimi
+ -

15 Temmuz ihaneti sonrası kanun hükmünde kararnameyle (KHK) kapatılan ve 2 Mayıs'ta Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yeniden açılan Türkiye Adalet Akademisi kapılarını ilk defa gazetemize açtı. Akademinin yeni yol haritasını anlatan Başkan Muhittin Özdemir'in sorularımıza verdiği cevaplar şöyle:

∂ Türkiye Adalet Akademisi'nin faaliyetlerinden kısaca bahseder misiniz?
Türkiye Adalet Akademisi 2003 yılında kuruldu. Akademide örgütlenen FETÖ'cüler, hâkim ve savcı adaylarını kendilerine çekmek için çalışmalar yürütmüş. 2014 yılında yönetim değişti. Yeni gelen yönetim FETÖ ile üst düzey bir mücadele yaptı. Özellikle 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 10 binin üzerinde hâkim ve savcı akademimiz tarafından yetiştirildi. Biz bir kavşak noktasında gibiyiz. Hâkim ve savcı adayları meslek öncesi eğitim, meslekteki hâkim ve savcılar da meslek içi eğitim almak üzere akademiye geliyor.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI