Bugun...
Reklam
Reklam


İngiltere Başbakanı olan Boris Johnson’ın köyünde büyük sevinç

İngiltere Başbakanı olan Boris Johnson’un Çankırı’da bulunan köyünde büyük sevinç yaşanıyor. Köy sakinleri, Johnson’u en kısa sürede Kalfat’ta ağırlamayı istediklerini dile getirdi.

İngiltere Başbakanı olan Boris Johnson’ın köyünde büyük sevinç
+ -

İngiltere'de iktidardaki Muhafazakar Parti'nin başına gelen eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson, ülkenin yeni başbakanı oldu. Geçtiğimiz yıllarda Dışişleri Bakanı olduğu dönemlerde Türkiye'ye ziyarette bulunan Johnson'un gazetecilerin “Çankırılı mısınız?” sorusuna “Kalfatlıyım” cevabını vermesi kamuoyunu şaşırtmıştı. Johnson'ın İngiltere Başbakanı olduğunu duyan Kalfatlı hemşehrileri büyük sevinç yaşadı.

Boris Johnson'ın akrabası ve köy sakinlerinden olan Satılmış Karatekin, İngiltere gibi bir yere başbakan olması onur ve gurur verici. Gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Babaannesi ile Boris Johnson'ın dedesinin amca çocuğu olduğunu söyleyen Karatekin, “Ahmet Efendi 1800'lü yıllarda İstanbul'a gidiyor. Ali Kemal diye bir oğlu oluyor. Ali Kemal Osmanlı zamanında gazeteciymiş. O arada İttihat ve Terakki ile bağı olmuş herhalde, ondan dolayı İzmit'te taşla öldürmüşler. Ali Kemal ölmeden önce iki tane eşi varmış. Biri Türk, biri İngiliz. İngiliz eşinden Osman ve Fatma isminde bir çocuğu oluyor. Türk hanımdan ise Zeki Güneralp isminde bir çocuğu oluyor. İngiliz eşi vefat ettikten sonra çocukları anneannesi İngiltere'ye götürüyor. İngiltere'ye gidildikten sonra Osman'ın Stanley isminde bir çocuğu oluyor ve Stanley'in de Boris doğuyor” ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI