Bugun...
Reklam


Mehmet Şimşek İstanbul Finans Zirvesinde Gala Haber'e konuştu!

8. kez düzenlenen İstanbul Finans Zirvesi (IFS 2017) başladı. Zirveye Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın yanı sıra finans sektöründen Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Genel Müdür Yardımcısı Selahattin Süleymanoğlu gibi isimler de katıldı. Mehmet Şimşek zirve sonrası Gala Haber'e açıklamalarda bulundu.

 Mehmet Şimşek İstanbul Finans Zirvesinde Gala Haber'e konuştu!
+ -

8. kez düzenlenen İstanbul Finans Zirvesi (IFS 2017) başladı.  Zirveye Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın yanı sıra finans sektöründen Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Genel Müdür Yardımcısı Selahattin Süleymanoğlu gibi isimler de katıldı.İstanbul Finans Zirvesi'nde bu sene finansal teknolojiler ve risk yönetimini ele alındı.

Bu sene 8. Kez düzenlenecek olan İstanbul Finans Zirvesi (IFS 2017) finansal teknolojiler ve risk yönetimini ele aldı. Hilton Bomonti Otel’de gerçekleşen IFS’17 ‘ye Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere finans sektörünün önemli isimleri katıldı.

İstanbul Finans Zirvesi 2017, IFS Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Yülek, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Güneybatı Somali Cumhurbaşkanı H.E. Sharif Hassan Sheikh Aden, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in açılış konuşmalarıyla başlayacak. Mehmet Şimşek’in keynote konuşmacı olacağı zirvenin ilk günü, Dr. Ayman Sami Hassan Hamoud (Dr Sami Komoud Group), Taleh Kazimov (Pasha Bank CEO), Dr. Alvaro Ortiz (Garanti BBVA), Mehmet Emin Özcan’ın (Vakıfbank Genel Müdürü) konuşmacı olarak katılacağı ve Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin moderatörlüğünde gerçekleştirilecek olan Bankacılar oturumuyla devam etti.

 Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, kalkınma bankasına yönelik çalışmaların tamamlandığını, düzenlemenin TBMM'ye gönderileceğini belirtti.

"Küresel ekonominin toparlanması bizim için büyük fırsat" diyerek, Türkiye'nin büyüme performansının muazzam şekilde iyileştiğini ifade etti. Şimşek, mali disiplinin Türkiye için öncelik olmayı sürdürdüğünü belirterek, "Enflasyon tek haneye inene kadar sıkı duruşa devam edeceğiz. Yapısal reformlara hız verirken öngörülebilirliği artıracağız" diye konuştu.

İstanbul'un finans alanında güçlenmesinin öncelikleri olduğunu bildiren Mehmet Şimşek, "Kitle fonlaması tasarısı yakında TBMM'ye gidecek. Biz gelecek vaad eden şirketlere fon yaratacağız. Varlık Fonu kapsamında butik kalkınma bankacılığı geliştirilebilir. Öte yandan Kalkınma Bankası için çalışma bitti, TBMM'ye gidecek. Kalkınma Bankası'nın daha aktif çalışması hedefleniyor" ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI