Bugun...
Reklam
Reklam


Oğulları Hayatını Kaybedince Spermlerini Kullanarak 'Torun' Sahibi Oldular!

İngiliz bir çift, 26 yaşında motosiklet kazasında hayatını kaybeden çocuklarının spermlerini alarak ABD'nin California eyaletinde bulunan özel bir klinik sayesinde torun sahibi oldu.

Oğulları Hayatını Kaybedince Spermlerini Kullanarak 'Torun' Sahibi Oldular!
+ -

Çiftin tek ve bekar oğullarının öldükten 72 saat sonra spermleri bulunur bulunmaz donduruldu. 26 yaşında motosiklet kazasında hayatını kaybeden bekar bir adamın cesedi iki gün içerisinde bulunmuş ve spermleri dondurulmuştu.

Genç adamın ailesinin adı açıklanmasa da La Jolla isimli klinik, ailenin çok zengin ve ünlü bir aile olduğunu, ölen çocuklarının ardından mirasları için bir vâris istediklerini bu nedenle de torun sahibi olmak istediklerini açıkladı.

Sürecin maliyeti 60 ile 100 bin sterlin (500 - 850 bin TL) arasında değişiyor.

Kliniğin başında olan Dr. David Smotrich yaptığı açıklamada, 2015 yılında doğan torunları için ailenin, cinsiyet tercihinde bulunduklarını ve bunun üzerine uyguladıkları tekniklerle bebeğin erkek doğduğunu açıkladı.


Dr. Smotrich, çocuklarının canlıyken spermlerinin kullanılmasına izin vermediklerini belirten çiftin, kesinlikle erkek çocuk istediklerini ve bu durumun İngiliz hukukuna aykırı olduğu için ABD'ye geldiklerini belirtti.  


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI