Bugun...
Reklam
Reklam
BİR KADIN ÇOCUKTUR ASLINDA


MEHMET ÇOŞKUNDENİZ Bir Kadın Çocuktur Aslında
.
 
 

   Özgecan Aslan vahşice katledildiğinde bu ülkenin insanlarının vicdanı yaralandı. Ama aslında bütün erkekler utanmalıydı. Biz ne zaman kadını taciz etmeyi kendimizde hak olarak görmeye başladık? Biz ne zaman birer katile dönüştük? Ben erkek olarak utanıyorum... Özgecan artık bir melek... Başka kadınların da Özgecan gibi öldürülmelerini engellemek için elimizden gelen her şeyi ama her şeyi yapmalıyız... Ben gazeteci olarak daha duyarlı olacağıma söz veriyorum. Tüm kadınlara aşağıdaki yazımı armağan etmek istiyorum...

Kadın çocuktur aslında...


   Çocuk gibi davranmayı sever. Erkeğin kendisine, bir çocuğa gösterdiği şefkati göstermesini de ister. Bir çocuğu okşar gibi incitmekten korkarak okşamalıdır erkek kadını. Ama her kadın çocuk da olsa dinlenilmeyi, dikkate alınmayı ister. Yani kadının çocukluk yapmasına izin vereceksiniz ama asla onu bir çocuk olarak görmeyeceksiniz.

   Kadın güçlüdür aslında, hatta erkeklerden çok daha güçlüdür… Ama bu gücünü her zaman ortaya koymayı sevmez. İster ki erkeğin gücü kendisine huzur versin. Kendi kendine yapabileceği şeyleri bile erkeğin yapmasını bekler. Böylece hem daha kadın olduğunu hissedecektir hem de erkeğinin ne kadar güçlü olduğunu görecektir. Ancak kadın gücünü göstermek istediğinde onu engelleyemezsiniz. Yapmak istediği bir şey varsa mutlaka yapar.

   Kadın sevgidir aslında. İçinde her zaman sevgiyi taşır. Sevdiklerinden kolay kolay ayrılamaz, sevdiklerini kolay kolay kıramaz. Zor sever ama tam sever. Bir kadının tam anlamıyla sevebilmesi için yüreğinin kabul ettiğini, beyninin de kabul etmesi gerekir. Ve sevmezse de onu asla sevmeye zorlayamazsınız. Belki kolayca yüreğine girebilirsiniz. Ancak beyninde yer etmemişseniz her an terk edilebilirsiniz. Sevmediği halde terk etmeyen kadınlar da var elbette. Bunun nedeni ise engelleyemedikleri ‘acımak’ duygusudur.
 

   Kadın yalnızdır aslında. Hiçbir zaman kadını bütünüyle elde edemezsiniz. Kendisine ait bir dünyası vardır ve orada hep yalnızdır. O dünyaya kimsenin girmesine izin vermez. Hiçbir anahtar o dünyanın kapısını açamaz. Yalnızlık onun sığınağıdır. O sığınağa ne zaman gireceğine, ne kadar kalacağına hep kendisi karar verir. Sığınaktayken oradan çıkmaya zorlarsanız onu sonsuza dek kaybedebilirsiniz.

   Kadın bilgilidir... Neler yapabileceğini erkek aklı hayal bile edemez. Yaratıcılığının sınırı yoktur ama bunu ortaya çıkartmak için hayatının erkeğini bekler. Hoyratça harcamaz yaratıcılığını sadece erkeğine saklar. Bir kadının gerçek erkeği olmayı başarabilmişseniz çok şanslısınız demektir. Çünkü yaşamınız asla sıradan olmayacaktır.

   Kadın hayattır aslında. Çünkü hayatın içinde olan her şey ancak kadınlar olduğunda anlam kazanıyor. Yemek yemek, su içmek bile. Kadının elinden içtiğiniz suyla kendi kendinize bardağı doldurup içtiğiniz su arasındaki lezzet farkını anlayabiliyor musunuz? Anlıyorsanız ne mutlu size. Anlamıyorsanız, ne yazık ki yaşamıyorsunuz…

 
YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI