Bugun...
Reklam


Zonguldak'ta plajda bira içen iki kadın gözaltına alındı

Zonguldak'ta belediyenin işlettiği Kapuz Plajı'nda bira içen iki kadın doktor, polisler tarafından gözaltına alındı.

Zonguldak'ta plajda bira içen iki kadın gözaltına alındı
+ -

 

Doktor S.Ç. şöyle açıklama yaptı:

"Biramı açtım ve bir yudum aldım. Görevli geldi. Bize içki içmenin yasak olduğunu söyledi. Biz de halk plajında bu yasağın olamayacağını söyledik. Bize ’Erkek olsanız sizi yaka paça dışarı atardım’ dedi. Biz de kadın olduğumuz için yapması gereken uygulamadan imtina etmemesini, ne gerekiyorsa yapmasını istedik. Amirini çağırdı. Amiriyle de yaklaşık 15-20 dakika konuştuk. Ona bu yasağın kanuni olmadığını anlatmaya çalıştık fakat anlamadılar ve polisi aradılar. Ben o sıra denize girdim.İsmin anons edildi ve denizden çıkartıldım. Bizi önce hastaneye sonra karakola götürdüler. Alkol kontrolünde arkadaşımda sıfır çıktı, bende ise 0.50 promil çıktı. Para cezası kestiler. Üstüm ıslak şekilde karakolda bekledim ve gece çıkabildik."

 Gözaltına alınan kadın doktorlara Kabahatler Kanunu'nun 'Çevreye rahatsızlık verme' maddesini ihlal ettikleri gerekçesiyle 109'ar lira idari para cezası verildi.

32 yaşındaki S.Ç. ve meslektaşı olan kadın, Kapuz Plajı'na geldi ve yanlarında getirdikleri portatif sandalyelere oturdu. Kitap okurak birasını içen iki kadın doktorun yanına önce plaj görevlisi ve zabıta sonra da polis geldi...

Doktorlar plajın kamu malı olduğunu, kimseye rahatsızlık vermeden içki içmenin yasaklanmasının kanuna aykırı olduğunu söylediler ancak polis tarafından önce hastaneye ardından da karakola götürüldüler. Olayın ardından konuşan S.Ç. üstü ıslak şekilde gece yarısına kadar karakolda tutulduğunu belirtti.

 

 

 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI